Facebook pixel
  • 17. týden těhotenství

17. týden těhotenství

17. týden těhotenství

Maminka

Nyní byste na sebe měla být opatrnější. Vyvarovat se obuvi s vysokým podpatkem a dát pozor, abyste někde neupadla. Nemusíte upadnout přímo na bříško, stačí jakýkoliv pád, aby to mohlo ublížit miminku. Pásy v autě byste si měla zapínat pod bříškem, nebo si pořídit pomůcku pro poutání těhotných v autě, je to velmi praktické a šikovné. Horní pás by měl být veden přímo mezi prsy.

Některým toulkám mohou začít vadit i kontaktní čočky, protože muže dojít k většímu vysoušení očí, běžně dostupné kapky do očí vám mohou ulevit.

Zdají se vám častěji sny, než tomu bylo dříve, nebo máte několik snů během noci? V druhém trimestru, (v důsledku častějšího močení, potom křeče v nohách, nebo bolest zad), ve spánku strávíte mnohem méně času ve fázi REM (fáze, kdy se nejčastěji zdají sny). Pokud se vzbudíte v této fázi, pravděpodobnost že si sen pamatujete je vyšší. Živé sny mohou být způsobené zvýšeným množstvím emocí. Spousta žen má pečující sny, ať už s dětmi, nebo mláďaty zvířat. Potom se objevují také erotické sny, a to většinou v případě, kdy si žena myslí, že s těhotenstvím přišla neatraktivní část jejího života a pro partnera není přitažlivá, zdají se jí sny o nevěře.

Už jste vybrali děťátku jméno? Vezměte si s partnerem papír a tužku každý sám za sebe a napište si seznam jmen pro chlapce a pro děvče. Potom si seznamy porovnejte. Shodli jste se na nějakém?

Miminko

Vaše miminko prochází proměnou, chrupavčitá kostra se mu mění na kosti a pupeční šňůra dál sílí. Miminko váží kolem 140 gramů a měří přes 12 centimetrů od hlavičky k zadečku.