Facebook pixel
  • Výbavička pro miminko, co vlastně budete a nebudete potřebovat.

Výbavička pro miminko, co vlastně budete a nebudete potřebovat.

Výbavička pro miminko, co vlastně budete a nebudete potřebovat.

Narodilo se vám miminko? Nebo jste zatím v očekávání a čtete různé diskuze a články co všechno bude vaše miminko potřebovat?

Neděste se, opravdu nebudete potřebovat vše, co kde píšou. kolem miminka (zvláště u prvního) celá rodina kupuje spousty zbytečností, které nikdy nebudete potřebovat. Nekupujte si spousty věcí dopředu, nikdy nevíte, jak vaše miminko bude velké, jak rychle poroste a co budete potřebovat.
Jeden příklad za všechny, když jsem šla na porodní sál s prvním synem, doktorka ho zvážila, změřila a vše co se dnes před porodem dělá. Povídá „maminko tu půjde jak po másle, malý je maximálně 3 kilový“ Jako po másle vše šlo, to je pravda, ale malý neměl 3 kila, ale 3 800g. Po porodu se mi pak paní doktorka přišla omluvit, že takto se ještě nesekla. Když to vezmu na výbavičku pro miminko, tak se paní doktorka sekla o jednu dětskou velikost, kterou mám ve skříni na památku, ale nikdy jsem ji nepoužila. Ani u druhého syna :)

Každé miminko je zkrátka jiné a proto potřebuje i jinou výbavičku, než miminko kamarádky nebo sousedky.

Na co nezapomenout?

určitě na kojicí (těhotenský) polštář a pelíšek pro miminko. Kojicí, relaxační, těhotenský polštář

  • je úplně jedno jak polštářek nazveme, je to ale opravdu velký pomocník jak pro maminku, miminko i celou vaší rodinu. V těhotenství pomáhá mamince při spaní na boku, nebo jako opora při sezení, nebo čtení knihy,.... Samozřejmě polštářek ocení i unavený tatínek, který si na kojícím polštářku velice rád odpočine.

Polštáře se dělají ve více velikostech, barvách, různí výrobci,....

  •  Kojicí polštáře Matýsek, vyrábí dvě velikosti: Maxi a Standard, pokud si polštářek kupujete v těhotenství je lepší velikost Maxi, jestli jej budete mít pouze na kojení, stačí vám Standard.

výplň polštářku si můžete vybrat, podle toho co vám vyhovuje.

  •  EPS kuličky nebo PES duté vlákno, záleží jenom na Vás, co je vám příjemné. Pokud si vyberete špatnou výplň, není žádný problém polštářek vrátit a vyměnit za jinou výplň. V tomto případě, neúčtujeme poštovné za výměnu.


Pelíšek pro miminka:

  • novinka pro miminka, děti i dospělé. Pelíšek je relaxační vak pro celou rodinu, ideální pro novorozence i nedonošené děti. Budete překvapení, jak se Vaše miminko v pelíšku uvolní a uklidní. Bezpečnost miminka, zajišťuje bezpečností pásek, který můžete posouvat nahoru, dolů, nebo zmenšovat velikost pásku. Vše pro pohodlí Vašeho miminka.
  • Pelíšek má samozřejmě snímatelný potah, který můžete snadno vyprat. Výplň tvoří EPS kuličky, které snadno doplníte dle potřeby.


Takže neváhejte a chtějte do „kouta“ pro miminko pelíšek nebo polštářek, Určitě nebudete litovat, že jste utratili nějaké penízky za sebe a své miminko.
Pokud máte dotazy, velice rádi Vám je zodpovíme níže v diskuzi u článku. Přejeme Všem krásný den.