Facebook pixel
  • Užitečné vychytávky pro těhotnou ženu

Užitečné vychytávky pro těhotnou ženu

Těhotenství je pro některou ženu mimořádně příjemným životním obdobím, pro jinou však znamená velkou zátěž. V obou případech je dobré si těchto devět měsíců co nejvíce zpříjemnit. Jak na to?

Super polštář pro větší pohodlí

Velmi příjemným společníkem se už v prvním trimestru stane kojící polštář, který poslouží při odpočinku a během spánku. Jeho neocenitelné služby odhalíte zejména v posledním trimestru, kdy jím vypodložíte velké bříško, takže se budete cítit komfortněji. Výborně se osvědčí i během kojení, ale bohatě ho využijete i v období po šestinedělí.

Některé budoucí maminky nedají dopustit na gymnastický míč. Dá se na něm sedět, protahovat, odpočívat a využít ho, když těhotnou ženu trápí bolesti zad, zejména v bederní oblasti. A platí to, co pro kojící polštář – rozhodně ho neodložíte ani poté, co miminko přivedete na svět.

Jak zatočit s nevolnostmi

Gravidní žena trpí často nevolnostmi. Proto je dobré mít po ruce vlhčené ubrousky, aby se mohla osvěžit. V parném létě pomůže termální voda ve spreji, výborně ochladí a utlumí pocit horka.

Některé nastávající maminky si pochvalují i speciální lízátka se zázvorem, které umí potlačit nepříjemné nutkání na zvracení. Dají se sehnat v každé větší lékárně. Rozhodně to s nimi ale nepřehánějte. Máte-li vážné potíže a dlouhotrvající nevolnosti, raději to zkonzultujte s lékařem.

Ponožky, bezpečnostní pásy i zdravotní pantofle

Stejně tak je užitečné pořídit si několikery tenké ponožky, avšak s pružným lemem, aby nebránily krevnímu oběhu. Některé těhulky bývají zimomřivé, a potřebují teplo hlavně od nohou. Oceníte je klidně i v létě třeba při jízdě autem. Mimochodem, když jsme u cestování vozem, vynikající vychytávkou jsou speciální bezpečnostní pásy, zkonstruované tak, aby těhotné ženě maximálně vyhovovaly.

Nejedna nastávající maminka se trápí kvůli suché, pnoucí pokožce a obává se strií. Lehký hydratační krém, olejíčky a gely přispějí nejen k péči o pokožku, ale i lepšímu osobnímu pocitu.

Zdravotní pantofle podporují příčnou klenbu chodidla a pro mnoho žen jsou doslova požehnáním, zejména v posledních třech měsících, kdy je chůze obtížná a namáhavá.